Připravuje se: Strach v divočině, nové díly tzv. Andělské povídky, dokončení
Generace kozoroha a nový díl Spáry minulosti..

Květen 2014


Poznání

31. května 2014 v 14:47 | Maya Rowlisová |  Deníček
World ❤Ahoj!
Ne, že bych byla smutná, ale prostě mě tento obrázek chytil za srdce. Chtěla jsem jen napsat deníček, a tak jsem ho sem šoupla.
Takže říkala jsem si, že jestli dneska bude hezky a bude svítit sluníčko, tak že se půjdu opalovat (potřebuji nachytat bronz do Chorvatska, abych se nespálila.. -_-) A co myslíte? Před chvílí tady byla přeháňk a teď je pod mrakem. Zase na druhou stranu jsem ráda, že můžu být na blogu a soustředit se zase na vaše komentáře atd... Nevím, jestli tyhle kecy baví někoho číst, protože to je jen podělanej deník a to mi příjde jako nezajímavé klišé (alespoň to, co píšu za kecy JÁ). No, nevadí! Já nepíši blog pro vás, nýbrž i pro sebe. Chtěla jsem ale upozornit na pár věcí.
Tak první se týká povídek (vím, že se zmiňuji o povídkách v každým článku, ale naplňují mě radostí :3). Jde o to (nevím, jestli si někdo už nevšiml), že se i v povídkách snažím předat nějaké poselství. Doufám, že když píši články, povídky a další literární útvary, že se alespoň něco v tomto zkaženém uspěchaném světě změní k lepšímu. Nezáleží, zdali půjde o něčí rozhodnutí, uvědomění či o pouhou dobrou náladu, ale i takové maličkosti můžou změnit někomu život. Když má někdo dobrou náladu a usměje se např. na bezdomovce, najednou se zase může cítit jako člověk, protože na ulici se tomu už tak moc vzdálil, že to ani není možné. Nejhorší na tom je, že to dělá opovrhování a klam ostatních. On, ten bezdomovec si nemyslí, že již dávno není člověkem, když příjde o práci a domov, ale smýšlení lidí okolo (i to jak se chovají k němu a jak se na něj dívají - fuj) změní jeho pohled na sama sebe a začne taky na sebe myslet jako na zrůdu. A ten jeden pitomý úsměv (pokud to není přímo výsměch, nebo může jít i o to, že je to jen povaleč, ožrala atd, který se do té situace dostal sám a nechce z ulice pryč) mu může změnit ten pochmurný den, i když svítí sluníčko. Nechtěla bych se dostat do situace jako oni, ale hold se to stává, protože lidi jsou buď blbý, nebo naletěj nějaký svini, což je o to horší, protože se to stává dnes a denně.
Druhá věc je stejná k zamyšlení. Nedávno, když byli rodiče pryč, jsem dospěla k velkému poznání. Ale, aby jste pochopili, co myslím, musím povyprávět o tom, jak jsem byla doma sama, když jsem sem domů jela na dvě hodinky kvůli pejskovi, kterého máme doma, abych mu dala najíst apod. Jde o to, že jsem se cítila v našem domě v bezpečí, ale rozhodně ne jako doma. Čím to bylo? Ne, že by mě to doma nebavilo, ale scházela mi tu část domova. Příjdete na to jaká? Bylo to tím, že jsem neměla doma rodiče, což mě přimělo k tomu, abych se nad tím zamyslela. Došla jsem k závěru, že domov není jen místo, ale i lidi kolem nás. Můžete žít v domě, ale bez lásky se z baráku nestane domov. Nejde jenom o to mít střechu nad hlavou, ale i v srdci chovat lásku, ať už partnerskou, mateřskou, sourozeneckou či jinou - o tomhle je domov. Kdo to ještě nepoznal, nepochopí. Přeji vám, aby jste našli (nebo měli již teď) domov provoněný nefalšovanou láskou bez klamů a bez lží.

Maya

News of Today

31. května 2014 v 14:14 | Maya Rowlisová |  Novinky blogu
UntitledAhoj!
Dneska budu ještě hodně na blogu, ačkoliv nevím, co psát. Teď jsem doplnila pár knížek do mého seznamu, kde jich je prostě hafo! Doufám, že začnu číst z toho seznamu knihy, co nejdříve, protože teď mám na stole 4 knížky, který ještě musím přečíst + na čtečce další 2, které jsou už ovšem na seznamu. Uff, bude to fuška! No, ale nelze říct, že se neteším! Přesný opak!
A našla jsem pár obrázků k nové povídce. Nechám si je v rozepsaných a nejspíš (pokud rodiče budou hodňoučký), tak udělám (až dopíši GK) i trailer (video, kdyby někdo nechápal!). Moc se těším, že se odprostím od toho příběhu GK, i když se mi strašně líbí. Bude to jakési osvěžení od toho čarování se Srdcem Kondrakaru apod. Rozhodně se mi už rýsuje i kostra dalších povídek nejenom té nové, ale i Andělské i té o Upířích denících na facebooku. Možná se osmělím a dám ji i sem. No, abych to neprotahovala, protože jsem se teď slušne rozepsala, mám skoro už vymyšlený název pro novou povídku. Ještě je to tedy jako nebroušený diamant a až ho zbrousím, tak to zveřejním, ale do té doby smůla. Každopádně to dovedu k lepšímu lesku a hodnotě (tzv. mé citové hodnotě).
Mimochodem jsem se chtěla zeptat, jestli se vám líbí, jak teď styluzuji články. Vždy dávám ilustrační obrázky, které si mi momochodem děsně líbí, ale chtěla bych znát i váš názor, jestli vás neruší při čtení. :33 Zatím PÁ
Maya

Jsem hrdým Čechech, nebo se cítím jako světoběžník?

30. května 2014 v 17:32 | Maya Rowlisová |  Moje území
Dnes na semináři ze zeměpisu jsme měli pomoct Člověku v tísni v nějkaé statistice (čistě anonymně), a tak jsme jim zodpovídali otázky, na které se nás ptali. Mohla jsem tak říct nahlas svůj obsáhlý názor (ale taky jsem toho spoustu neřekla) někomu, kdo nebyl ze školy a navíc si to zapisoval vše, co jsme řekli! Byla to nějaká celkem sympatická fajn žena. Jsem zvědavá, kde se ty výsledky objeví.
Praha Wall Art Poster Fine Art Print by Taylan Soyturk on Etsy

Proč se vůbec babrám s povídkami?

30. května 2014 v 15:30 | Maya Rowlisová |  Moje území

Proč se vůbec babrám s povídkami?

Nejspíš jste si všimli, že chci být spisovatelkou a že se snažím napsat knihu. Ale proč se babrám s povídkami?!
Dream room

Etika mezi světy aneb přátelství a láska

30. května 2014 v 15:02 | Maya Rowlisová |  Moje území
Ahoj, před časem jsem slibovala, že se k přednášce Etika mezi světy aneb přátelství a láska, ještě vrátím. Tak tu již jsem. Nechci si hrát na nějakou poradnu, která poradí všem, ale napíšu sem pár poznatků, na které nás upozornil pán, který přednášel na toto téma ze svého vlastního života. Bude to další smysluplný článek z mé malé sbírky (:P). Tak jdeme tedy na to. Doufám, že to bude i užitečné pro někoho, kdo to bude číst.
Ovšem upozorňuji, že si nevzpomenu na vvše, takže to berte tak, že je spousty věcí, co ještě neznám. Jako například praxi ve vztazích. Ani mě nemrzí, že nejsem děvka :DD
Untitled


22. Kapitol: Padl na ně žal

29. května 2014 v 20:37 | Maya Rowlisová |  Povídka
Ondina vstala ze studeného trůnu jako její srdce. Svým hlasem ostrým jako tisíce jehel týrala své poddané, které ještě neskončili jako žulové sochy. Sestoupila ze schodů až se dotkla svými perfektními pantoflíčky černé mramorové podlahy. Přišla k bezvládnému tělu. Povýšeně na něj zhlížela na svého vlastního syna jako na červa. Pohrdala jím na tolik, že se ho odmítala dotýkat, pokud to nebylo ovšem nutné.
"Diable!" zařičela krutě a bolestně probudila spící sochu své služebné.
"Okamžitě mu ohmatej puls a dech," přikázala Diable, protože o ní měla stejné mínění jako o svém synu - nejpodřadnější tvor, jaký může vůbec existovat.
"Ano, moje Paní," zalapala po dechu černovlasá dívčina a přispěchala k bezvládnému mladíkovi. Jeho dosud překrásné oči upíraly svůj tupý a slepý pohled do gotického stropu. Sáhla mu na krk.
"Ach, Paní!" polkla na prázdno. "Je mrtý!" vykřikla.
"Tak, tak," usmála se Ondina. Její oči nabyly rudého odlesku. "Zavolej generála Ange!"
Diable nemeškala a zmizela ze síně. Utíkala, co jí nohy stačily, aby unikla trestu karabáčem. Vletěla do honosných dveří. Pane Ange, máte se dostavit do trůního sálu," vydechla. Jenže generál byl zrovna ve společnosti jisté dámy. Ta se schovala za svého hromotluka.
"Copak nevidíš?! Zmiz! Vyřídím si to s tebou později!" vyplivl sliny na koberec. Vstal z křesla a dopil svou medovinu.
"Ano, pane Generále! Nezapomeňte, že vás chce hned. Nemám se bez vás vracet! Počkám na chodbě, Pane!"
"Jistě, couro!"
Diable se uklonila. Počkala na chodbě. Generál vyklusal těžkým krokem z pokoje a surově táhl za sebou chudáka Diable.
"Ano, má Paní?" uklonil se šarmantně Ange.
"Nech odnést jeho tělo do kobky! Nechte tam dopadat slunko, ale ať není možné, aby se tam někdo dostal!" zařvala.
"Ano, paní," opět se vzdálil a zanedlouho tam přispěchaly stráže. Ty popadly tělo svého dřívějšího vojevůdce a táhly ho hluboko do útrob sklepení hradu.
Tělem třískly na tvrdou podlahu a řádně zamkly žalář. Poté se vydaly konat další rozkazy. Mučírna nebyla tak daleko, takže se tam ocitly velmi brzy.

.:BloodyVodka:.

Dnešek + včerejšek

29. května 2014 v 19:28 | Maya Rowlisová |  Deníček
Keep calmNejrozromilejší Keep calm jaký jsem viděla! :3 Prostě jsem si řekla, že napíši ty debilní kecy ze dneškaa včerejška!
Včerejšek byl super, byla jsem s naším pejskem na procházce, užívala jsem si sluníčka, ale chyběl mi foťák, který měl taťka na dovolený, ale už jsou doma, takže zase budou fotky!
Dnešek? Hrůza! Písemky... Z fyziky to bylo pohoda, matematika ušla, ale doufám, že to mám správně celý, chci jedničku! A chemie je sice obor, který bych jednou chtěla studovat (jen s biologií!), ale dnes jsem to podělala, protože jsem si to (ani nevím PROČ!) nějak pomotala v hlavě!
No každopádně jsem ráda, že zítra je pátek! :3

Petite information

29. května 2014 v 19:11 | Maya Rowlisová |  Novinky blogu
Jdu psát dvaadvacátou kapitolu GK. Teď jsem přednastavila pár článků. Poslední je přednastaven na tyhle Vánoce. Ostatní jsou na červenec. Ještě budu určitě pár jich přednastavovat. Rozhodně jsem vám připravila kvíz na knihy (dnešní bestsellery), takže půjde o vaše znalosti. Takže máte zhruba měsíc až dva na to, aby jste vše dohnaly. Hádám, že stejně většinu z toho budete vědět z filmů. :3
Tempesta in barattolo

Povídky a novinky

29. května 2014 v 18:30 | Maya Rowlisová |  Novinky blogu
Monstrously Colorful Elementary Particles | via Tumblr
Ahoj. Tak už zase nevím, co psát. Mám vymyšlený děj na dvaadvacátou kapitolu GK a mám v plánu domyslet to do poslední kapitoly, musím vymyslet pokračování Andělské a pak řeším s WilhelminouWill čistě pro zábavu novou povídku. Jsem zvědavá ovšem, jak dopadnete s povídkou vy! Úspěch měla Křišťálová hladina, Šum kroku a Kočičí duše. Pak jsem slyšela, že se vám líbí i téma Tráva, Haloefekt výkřiku a další. Za mě osobně je to Mýtina zrcadel. Možná (VELKÉ MOŽNÁ) tak pojmenuju jednu z povídek, ale klidně si toto téma vyberte!
A musím vám oznámit, že plánuji již další soutěže a kvízy!